zavod 2 messer kv knauf or iPlus or sponzor obcina

Stripy vs Siliko

STR vs SILIKO

Kdo do prve medsebojne zmage v 1.SFL?

Futsal klub Siliko oz. na začetku Zavas se je v članski konkurenci pojavil v sezoni 2015/2016. Prva medsebojna članska tekma v 2. SFL je bila odigrana 4. decembra 2015 v Škofji Loki.
Dobili so jo gostje z izidom 5:7.

8'     0:1  Brazuca-ball Burjak
12' Česen G.  Brazuca-ball 1:1
19'       rumenikarton
19' Malenšek (10m) Brazuca-ball miss 1:1
20'       rumenikarton Krička
21'       rumenikarton Rudolf
22' Česen G. Brazuca-ball 2:1
28'     2:2 Brazuca-ball Stržinar
32' Česen G. Brazuca-ball 3:2
33'     3:3 Brazuca-ball Behrić
34'     3:4 Brazuca-ball Behrić
35'     3:5 Brazuca-ball Jereb
36'     3:6 Brazuca-ball Krička
38' Langerholc Brazuca-ball 4:6
40' Jamnik L. Brazuca-ball 5:6
40'     5:7 Brazuca-ball Jereb

Pri rezultatu sta od danes aktivnih igralcev FSK Stripy sodelovala Česen in Jamnik, pri gostih takratnih strelcev ni več v ekipi.

Sledil je 17. krog 2. SFL. Vrhničani so si z dobrimi rezultati čez sezono že zagotovili 2. mesto in kvalifikacije v 1. SFL. Gledano v številkah - Vrhničani v domači dvorani v tisti sezoni niso oddali niti točke. Pred domačimi gledalci so zabili 45-krat.
Tekma je imela bolj kot ne 'prestižen' naboj - kdo bo koga - odločala ni o ničemer. In kar se je zgodilo Stripyju v 8. krogu, se je zgodilo tudi Zavasu - poraz pred domačimi gledalci.

6' Behrić Brazuca-ball 1:0
9'      1:1 Brazuca-ball Bešter R.
10' Rudolf rumenikarton
16' Rihar rumenikarton
16'     1:2 Brazuca-ball Bešter A.
16' Tušar B. Brazuca-ball 2:2
19'     2:3 Brazuca-ball Šmrković
22'     2:4 Brazuca-ball Jamnik L.
22'       rumenikarton Bevk
29'       rumenikarton Tušar M.
29' Jereb Brazuca-ball 3:4
36' Berzelak N. rumenikarton
37'     3:5 Brazuca-ball Langerholc
39'       rumenikarton Bešter R.
39' Jereb Brazuca-ball 4:5

Od danes še vedno aktivnih igralcev pri Stripyju vidimo brata Bešter in Luko Jamnika pri Vrhničanih pa Benjamina Tušarja.

TusarBenjamin Benjamin Tušar pa je bil nekaj časa tudi igralec Stripy-ja. Kot 16-letnik je bil v zimskem prestopnme roku 2014 sploh prvič registriran v kakšen futsal klub.

Po enem letu - oz. v zimskem prestopnem roku 2015 pa se je odločil da nadaljuje pot na Vrhniki. V tekmovanju U19 pa je v istem letu v finalu moral za zmago čestitati prav svojim bivšim soigralcem. In tako tudi v sezoni 2015/2016. Iz tistega finala bo ostal v spominut tudi zadetek Andreja Mohoriča čez Berzelaka.
Zakaj so tako pomembne te sezone? Iz te 2x zlate generacije imamo trenutno v članski ekipi Luko Kanca, Luko Jamnika, Urbana Tavčarja, Andreja, Mateja in Marka Mohoriča. Po drugi strani pa je v ekipi Vrhnike tudi nekaj mladih igralcev, s katerimi se srečujemo že od mlajših selekcij - že prej omenjena Berzelak in Tušar, pa Ciuha, oba Končana, Kavčič, Rotar,...  Zaenkrat številke v mlajših selekcijah kažejo v našo korist - ampak to je zgodovina - gledamo naprej.

Ekipa Zavas oz. Siliko se je v 1 SFL uvrstila v svoji krstni sezoni. Preko KIXov iz Ajdovščine.

kix V sezoni 14/15 so 2. SFL sestavljali samo štirje klubi. KIXi so bili v konkurenci z Kebljem, MNK Šmarje Sap in FK Dobrepolje najuspešnejši in se s 1. mestom uvrstili v 1. SFL. V konkurenci 9 klubov so v sezoni 15/16 zbrali zgolj tri točke - z zmago proti Benediktu.

KIXi so tako zasedli zadnje mesto - 9., kar je pomenilo da se bodo z Zavasom pomerili za 1. SFL, direktni potnik pa je bil KMN Tomaž. 10 ekipe, ki direktno izpade v nižji rang tekmovanja v tej sezoni 1. SFL ni bilo.

Sledila je sezona 16/17, ki si jo želi vsak novinec v 1. SFL - da ne izpade, da pride vsaj do 8. mesta. Vrhničani so tako v 1/4 finalu naleteli na kasnejšega državnega prvaka Maribor, ki je bil boljši z 8:3 in 0:5.
V sezoni 17/18 znova osvojeno 8. mesto in takoj v 1/4 finalu tekma s finalistom FC Litijo. Litija je bila z 2:0 in 2:5 dvakrat boljša.

Smo na zaključku sezone 18/19, katero je Siliko zaključil na 4. mestu, naša ekipa pa na 5. Prva tekma bo na Vrhniki 15. marca ob 20:30, druga v Škofji Loki 22. marca ob 20:30 potencialna tretja - igra se na dve zmagi - pa v torek 26. marca prav tako na Vrhniki.
V ligi sta se nasprotnika srečala dvakrat - in rezultat doma in na gostovanju je bil nedoločen - 3:3. V 1/4 finalu moramo na koncu vsake tekme dobiti zmagovalca, kar pomeni, da se v primerih neodločenega rezultata po rednem igralnem času izvajajo udarci s kazenske točke. Vsako moštvo izvaja izmenično po tri udarce s kazenske točke.

Zmagovalec 1/4 finala se bo pomeril z zmagovalcem para Dobovec Pivovarna Kozal : KMN Sevnica, za poraženca pa se tukaj tekmovanje konča.